ביג-טק 50 הינה שותפות מו"פ ציבורית שהונפקה בבורסה בתל-אביב בפברואר 2021. שותפות מו"פ הוא המונח הרשמי לקרנות השקעה שגייסו כסף דרך הנפקה בבורסה ואשר משקיעות בחברות טכנולוגיה, במתווה זהה לקרנות הון סיכון.

ביג-טק 50 גייסה סה"כ כ – 115 מיליון ש"ח מגופים מוסדיים, משקיעים מתוחכמים והציבור הרחב. נכון לשנת פעילותה הראשונה השותפות השקיעה ב- 15 חברות מטרה מתוכן 3 הונפקו בארה"ב תוך פחות משנה מההשקעה בהן.

את כספי הגיוס אנו משקיעים בחברות טכנולוגיה פרטיות, פורצות דרך הנמצאות בשלב Late-Stage הנקרא גם שלב הצמיחה. אלו הן חברות עם שווי של למעלה מ- 250 מליון דולר, לרוב עם מכירות בעשרות ואף מאות מליוני דולרים הממוקדות כעת בהגדלת נתח השוק העולמי שלהן ובחלק מהמקרים כבר חושבות על הנפקה או מכירה לתאגיד בינלאומי ענק אחר. היתרון בלהשקיע בחברות הנמצאות בשלב צמיחה הוא במטריצת סיכוי – לסיכון האטרקטיבית – מצד אחד אלו הן חברות שצומחות בעשרות אחוזים בשנה ומצד שני אלו חברות שצלחו את חבלי הלידה איתן מתמודדות חברות טכנולוגיה בתחילת הדרך.

מטרת השותפות היא להשיא ערך למשקיעים מעלית השווי של החברות כאשר הן עדיין בידיים פרטיות ועד הנפקתן / מכירתן. מדיניות המימושים של השותפות היא למכור את מלוא אחזקותיה בכל חברת מטרה שהונפקה או נמכרה ולחלק דיבידנד למשקיעים. איננו ממשיכים להחזיק בחברות נסחרות מעבר לזמן סביר, כיוון שכל משקיע יכול להשקיע ישירות בחברה שהונפקה במידה ומאמין ששוויה ימשיך לעלות.

השותפות עדכנה ב 2022 שבכוונתה לחלק למשקיעים הן את מלוא הרווחים נטו שייוצרו במעמד אקזיט של חברת מטרה והן את הקרן, וזאת עד לחלוקה של מלוא סכום הכסף שהשותפות גייסה.

השותפות באופן תמידי בוחנת השקעות ושואפת להרחיב את אינדקס החברות מתוך מטרה לייצר פורטפוליו רחב ומגוון המייצג את ההיי-טק הישראלי.

בעלי מניות בחברות בשווי של מעל 250 מליון דולר?

מלא את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם

תודה!
פנייתך התקבלה בהצלחה

נציגנו ישובו אליכם בהקדם